Browsing Tag

естонија

Првата жена премиер на Естонија вети дека ќе се справи со климатската криза

Првата жена премиер на Естонија вети дека ќе спроведе промени во стилот и во суштината нa управувањето со балтичката нација, oткако таа ја презеде функцијата по две години во кои една крајно десничарска партија беше во владејачката…