Browsing Tag

Сараево

Сараевската парада на гордоста повикува на повеќе права за ЛГБТИ заедницата

Втората парада на гордоста во Сараево, како и контра-протестот организиран од тврдокорната муслиманска политичка кампања, заврши мирно во саботата. „Свесни за дискриминација, насилство и говор на омраза, ние се спротивставуваме и јасно…