Browsing Tag

тетово

Ангелов: Пожарот во поранешната фабрика „Македонија Табак“ во Тетово е под целосна контрола

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, за време на неговото гостување во Утрински Брифинг изјави дека пожарот во близина на поранешната фабрика „Македонија Табак“ на излезот од Тетово е целосно изгаснат.…