Browsing Tag

Balkan Insight

Петмина новинари загинаа во првиот месец од војната во Украина

Најмалку пет новинари и медиумски работници се убиени додека известувале за руската инвазија на Украина од почетокот на 24 февруари, а уште неколку се ранети или киднапирани. Еден месец откако силите на рускиот претседател Владимир Путин…