Browsing Tag

Them.us

Музичарот Dizz за крајот на стигмата за ХИВ

Dizz е посветен на „застапување на недоволно застапените“. Тоа е изјавата за мисијата што стои зад неговиот бенд, rIVerse, квир музички бенд чии членови станаа пријатели по турнејата High School Musical 2. Како главен текстописец и…

Администрацијата на Бајден презеде правна акција против државите со анти-транс закони

Министерството за правда поднесе изјави за интерес за поддршка на тужбите поднесени против Арканзас и Западна Вирџинија откако тие донесоа закони на почетокот на оваа година со кои се ограничуваше здравствената заштита и спортското учество…