Browsing Tag

gender identity

Училиштето се заканува со правни меркa откако на муслиманско девојче откако и е кажано дека…

На родителите на едно девојче кое било испратено дома од училиште поради носење здолниште за кое се сметало дека е „премногу долго“ им се заканува судска постапка. Сихам Хамуд (12) опиша како била малтретирана поради нејзините религиозни…

Хари Стајлс ги предизвикува родовите норми преку стилот на облекување: женската облека е…

Соло кариерата на Хари Стајлс доби уште едно признание: соло насловна на американскиот Вог. Пејачот на „Watermelon Sugar “ ја краси насловната страница на декемврискиот број на списанието, облечен во јакна и фустан на Гучи на фотографиите…