Browsing Tag

албански Новости

Косовските демонстранти протестираат против сексуалното насилство по силувањето на 11-годишно дете

Група демонстранти се собраа во вторникот на главниот плоштад во Приштина за да го изразат гневот поради силувањето на 11-годишно девојче во градскиот парк изминатиот викенд. Полицијата во понеделникот вечерта извести дека пет…